26 Mayıs 2015

BEBEK PUDRASININ BU KADAR ÇOK FAYDASI OLDUĞUNU BİLİYOR MUYDUNUZ?

bebek pudrası ile ilgili görsel sonucu
Yağlı saçlara çözüm
Saçlarınız yağlandı ve yıkamak için vaktiniz mi yok? Dert değil! Bir çay kaşığı kadar bebe pudrasını saçlarınıza serpin ve fırçayla tarayın. Anında daha temiz ve hacimli olacaktır. Son dönemin trendi kuru şampuan da zaten pudra bazlıdır.
Kediniz rahat uyusun
Kedinizin minderine, sepetine pireler ve sinekler gelip onu rahatsız ediyorsa yapmanız gereken çok basit: biraz bebe pudrası serpip 10 dakika bekletin ve ardından elektrik süpürgesiyle süpürün.
Ayak kokusuna çözüm
Kötü ayak ve ayakkabı kokusuna çözüm için bebe pudrası imdadınıza koşuyor. İyice yıkanmış kurulanmış ayaklarınıza bebe pudrası sürüp pamuklu çorap giyip uyuyun, sabah uyandığınızda mucize görün. Aynı işlemi, ayakkabılarınızı kuruttuktan sonra bebe pudrası sürüp sabaha kadar bekleterek yapın.
Küf kokusuna çözüm
Mobilyalarınızdaki küf kokusunu gidermek için çekmecelerin için bebe pudrasını serpin, dakikalar içinde koku gidecek ve daha temiz görünecektir.
Kaş ve kirpikler için çözüm
Kaş ve kirpiklerinizin daha dolgun görünmesi için de bebe pudrası kullanabilirsiniz. Nasıl mı? Kaş kalemi veya maskara kullanmadan önce ilgili bölgeye biraz pudra serpin; sonuç harika olacak. Tabii bu işlemi kolayca yapmak için büyük tuzluk gibi şişelerde satılan pudralardan almanızda fayda vardır.
Düğümlenmiş kolyelere çözüm
Birbirine karışmış kolyeleri çözmek için saatlerce uğraşmanıza gerek yok, üzerlerine biraz bebe pudrası serpin ve kolyeleri ayırmak için iğne kullanın; işte bu kadar basit.
Karıncalara çözüm
Mutfağınıza karınca gelmesini istemezsiniz, öyle değil mi? O halde çöp çevresine ve karınca yuvalarının çıkışına biraz bebe pudra serpin; sonuç tam istediğiniz gibi olacaktır: karıncasız mutfak!
Yağ lekelerine çözüm
Elbisenize veya masa örtüsüne yemeğin yağı mı geldi? Dert etmeyin, bebe pudrası buna da çözüm sunuyor! Lekeli bölgenin üzerine pudra sürüp bekletin, bu sırada yağı emecektir ve hemen yıkayın.
Döşeme gıcırtısına çözüm
Ahşap döşemelerde bir süre sonra gıcırtı sorunu ortaya çıkabiliyor. Bunu gidermek için döşeme aralarına pudra serpip bir süre bekletin ve ardından elektrikli süpürgeyle süpürün; gıcırtı kesilecektir.
Oyun kağıtlarına çözüm
Oyun kağıtları durdukça birbirine yapışır ve dağıtmak zordur. Buna çözüm için üzerlerine bebe pudrası serpip bekletin ve kolayca açıldığını görün.
Deniz keyfine mola vermeyin
Denizden dönüşte ayak ve bacaklarda kalan kumlar keyfinizi kaçırmasın, iyice kuruduktan sonra üzerinize pudra serpip bekletin ve sonra elinizle sıyırıp atın.
Sıcak gecelere çözüm
Sıcak yaz günlerinde üzerinize ince bir örtü almak bile zordur, nemden vücudunuza yapışır. İşte, bunu önlemek için üzerinize veya çarşafa pudra serpin; serin serin uyuyun.
Bulaşık eldiveni kokusuna çözüm
Bulaşık eldivenlerinin içine su kaçtığında bir süre sonra kötü kokmaya başlar, işte bunu önlemek için eldivenlerin için pudra serpin. Hem kötü koku gidecek hem de elinizi rahatça saracaktır.
Makyajınızı sabitleyebilirsiniz

Makyajınızı tamamladıktan sonra küçük bir fırçayla yüzünüze bebek pudrasını sürerseniz makyajınızı sabitleyebilirsiniz ancak çok fazla sürerseniz yüzünüzdeki bronzluğu kaybedebilirsiniz. Bu yüzden hafif sürmekte fayda var.

Pürüzsüz Bir Cilt İçin Bebek Pudrasının Kullanımı
1.5 çay kaşığı bebek pudrasını 2 çorba kaşığı maden suyuyla karıştırın. Kremsi kıvama gelen karışımı cildinize uygulayın. 5 dakika bekledikten sonra cildinizi ılık suyla temizleyin. Pürüzsüz bir cilt için etkili bir yöntem olduğunu göreceksiniz.


1 yorum: