21 Kasım 2015

PARMAKLARA YAPILAN KISA MASAL İLE GELEN ŞİFA

FOTO facebbok'tan alıntıdır.
Başınıza ağrı mı saplandı, kaslarınızda gerilme mi var, sinirleriniz mi bozuldu, sindirim sıkıntısı mı çekiyorsunuz, yorgun mu hissediyorsunuz?
Hemen doğru parmağınızı 20 saniye boyunca sıkın!
Sıkayım derken kan dolaşımınızı etkileyecek kadar sert değil ama baskıyı hissedebileceğiniz kadar sıksanız yeter.
1. Bunalmak ve baş ağrıları
Baş parmağınız vücudunuzdaki bütün denge merkezleriyle bağlantılı olarak çalışır
2. Hüsran duygusu ve kas ağrıları
Vücudunuzdaki kas sistemleriyle ve böbreklerinizle bağlantılı çalışan işaret parmağınızı belirli aralıklarla sıkarak kas ağrılarınızdan kurtulabilirsiniz.
3. Yorgunluk ve sinir
Orta parmağınızı öncelikle sinirlerinizi yatıştırmak ve ve yorgunluğunuzu bastırmak için sıkabilirsiniz. Aynı zamanda karaciğer sorunlarında tedaviye destek amaçlı kullanılan orta parmak masajı, öfkelendiğiniz anlarda sizi sakinleştirebilir.
4. Olumsuzluk ve sindirim sorunları
Eğer kendiniz hakkında olumsuz düşünceleriniz varsa hemen yüzük parmağınızı sıkarak meditasyon konumuna geçin. Sizi daha mutlu yapacak ve sindirim sisteminizi düzenleyecektir.
5. Stres
Hepimiz bir şekilde stres denen illeti yaşıyoruz. Bu gibi durumlarda bir kenara geçin serçe parmağınızı sıkın, ovalayın her şey daha kolay olabilir…
6. Mide bulantısı ve gerginlik
Genelde yığılıp kalan insanların başına bez koyulur avuçlarının içi ovulur, illa bu sahneyi görmüşsünüzdür.
Bu aslında çok başarılı bir alternatif tedavi yöntemi. Mideniz bulanıyorsa, özellikle toplu taşıma araçlarında bu rahatsızlık görülebiliyor, hemen avcunuza baskı uygulayın ve ovun. Gerginliğe de birebir olduğu söyleniyor.
kaynak

1 yorum: